plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Disk Quota
he: מכסת דיסק

en: Please install 'quota'
he: התקן את 'quota'.

en: Running quota failed
he: הרצת quota נכשל

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
he: %1: %2% בשימוש

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
he: %1 מתוך %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
he: %1 פנוי

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
he: מכסה: %1% בשימוש

en: No quota restrictions found.
he: לא נמצאה הגבלת מכסה.
