kdeplasma-addons - en to he translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
he: יוליאני

[ctx: @item:inlist]
en: Milankovic
he: מילנקוביץ׳

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
he: לוח השנה הפרסי

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: Islamic Calendar (Astronomical)
he: לוח השנה המוסלמי (אסטרונומי)

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: The Islamic Civil Calendar (Tabular)
he: לוח השנה המוסלמי האזרחי (טבלאי)

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: Islamic Calendar (Umm al-Qura)
he: לוח השנה המוסלמי (אום אל־קורא)

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
he: לוח השנה הסיני

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
he: לוח השנה ההינדי

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
he: לוח השנה העברי

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
he: מערכת לוח שנה:

[ctx: @info:tooltip]
en: This calendar is based on pure astronomical calculation. It doesn't consider any crescent visibility criteria.
he: לוח השנה הזה מבוסס על חישוב אסטרונומי לחלוטין. הוא לא מתייחס למצב הירח.

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
he: היסט תאריך:

en: %1 day | %1 days
he[0]: יום
he[1]: יומיים
he[2]: %1 ימים
he[3]: %1 ימים

[ctx: @info:tooltip]
en: A positive offset signifies a later date, while a negative offset signifies an earlier date.
he: היסט חיובי מציין תאריך מאוחר יותר, בעוד שהיסט שלילי מציין תאריך מוקדם יותר.
