kdeplasma-addons - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: spell
hi: वर्तनी

en: Checks the spelling of :q:.
hi: :q: की वर्तनी जाँचें ।

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
hi: सही

en: Suggested term
hi: सुझाया गया शब्द

en: No dictionary found, please install hspell
hi: कोई शब्दकोष नहीं मिला, कृपया hspell संस्थापित करेंं

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
hi: वर्तनी जाँच समायोजन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
hi: प्रवर्त्य शब्द आवश्यक बनाएँ (&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
hi: प्रवर्त्य शब्द (&T):
