kdeplasma-addons - en to hi translation catalogue (26 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
hi: रूप

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
hi: अस्पष्टता

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
hi: सटीक

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
hi: अस्पष्ट

en: Ten to one
hi: एक बजने में दस मिनट

en: Five to one
hi: एक बजने में पाँच मिनट

en: Sleep
hi: निद्रा

en: Breakfast
hi: कलेवा

en: Second Breakfast
hi: दूसरा कलेवा

en: Elevenses
hi: अल्पाहार का समय

en: Lunch
hi: मध्याह्नभोज

en: Afternoon tea
hi: दोपहर की चाय

en: Dinner
hi: रात्रिभोज

en: Supper
hi: रात्रिभोज

en: Night
hi: रात्रि

en: Early morning
hi: प्रभात

en: Morning
hi: सवेरा

en: Almost noon
hi: लगभग मध्याह्न

en: Noon
hi: मध्याह्न

en: Afternoon
hi: अपराह्न

en: Evening
hi: संध्या

en: Late evening
hi: देर रात

en: Start of week
hi: सप्ताह का आरंभ

en: Middle of week
hi: सप्ताह का मध्य

en: End of week
hi: सप्ताह का अंत

en: Weekend!
hi: सप्ताहांत!
