kdeplasma-addons - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Disk Quota
hu: Lemezkvóta

en: Please install 'quota'
hu: Telepítse a „quota”-t

en: Running quota failed
hu: A quota futtatása meghiúsult

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
hu: %1: %2% használt

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
hu: %1 / %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
hu: %1 szabad

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
hu: Kvóta: %1% használt

en: No quota restrictions found.
hu: Nincsenek kvóta korlátozások.
