KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: spell
hu: helyesírás

en: Checks the spelling of :q:.
hu: Ellenőrzi a következő helyesírását: :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
hu: Helyes

en: Suggested term
hu: Javaslatok

en: No dictionary found, please install hspell
hu: Nem található szótár, telepítse a hspell-t

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
hu: Helyesírás-ellenőrzés beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
hu: K&ulcsszó szükséges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
hu: &Kulcsszó:
