KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (11 entries)

[ctx: @title]
en: General
hu: Általános

[ctx: @info:tooltip]
en: Pick color
hu: Színválasztás

[ctx: @label:listbox]
en: Default color format:
hu: Alapértelmezett színformátum:

[ctx: @option:check]
en: Automatically copy color to clipboard
hu: Szín másolása a vágólapra automatikusan

[ctx: @label]
en: When pressing the keyboard shortcut:
hu: Gyorsbillentyű lenyomásakor:

[ctx: @option:radio]
en: Pick a color
hu: Színválasztás

[ctx: @option:radio]
en: Show history
hu: Előzmények megjelenítése

[ctx: @action]
en: Open Color Dialog
hu: Színek párbeszédablak megnyitása

[ctx: @action]
en: Clear History
hu: Az előzmények törlése

[ctx: @title:menu]
en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @action:button]
en: Pick Color
hu: Színválasztás
