KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
hu: Rácsméret:

[ctx: @label:group radio button group]
en: Background:
hu: Háttér:

[ctx: @label:chooser opens background color picker]
en: Color:
hu: Szín:

[ctx: @label:chooser opens background image file picker]
en: Image:
hu: Kép:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
hu: Egyéni kép elérési útja…

[ctx: @action:button]
en: Choose image…
hu: Kép kiválasztása…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
hu: Válasszon ki egy képet

[ctx: @item:inlistbox file type category for file picker]
en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
hu: Képfájlok (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

[ctx: @title:group formdata label]
en: Tile labels:
hu: Elemcímkék:

[ctx: @label:chooser opens label color picker]
en: Color:
hu: Szín:

[ctx: @option:check]
en: Hide on image backgrounds
hu: Elrejtés képháttéren

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
hu: Idő: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
hu: Keverés

[ctx: @info:status The number of moves made by the player so far]
en: Moves: %1
hu: Lépés: %1

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
hu: Kirakva! Próbálja meg újra.

en: Fifteen Puzzle
hu: 15-ös kirakó

en: Solve by arranging in order
hu: Oldja meg az elemek sorba rendezésével
