kdeplasma-addons - en to hu translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title]
en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: @title:group]
en: Icon:
hu: Ikon:

[ctx: @option:radio]
en: Website's favicon
hu: Weblapikon

[ctx: @action:button]
en: Change Web Browser's icon
hu: Ikoncsere

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
hu: A jelenlegi ikon a(z) %1. Kattintson a menü megnyitásához a jelenlegi ikon megváltoztatására vagy az alapértelmezett ikon visszaállítására.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
hu: Ikonnév: „%1”

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
hu: Kiválasztás…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Web Browser
hu: Válasszon egy ikont a webböngészőhöz

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
hu: Alapértelmezett ikon visszaállítása

[ctx: @option:check]
en: Display Navigation Bar
hu: Navigációs sáv megjelenítése

[ctx: @option:radio]
en: Load last-visited page
hu: Utoljára meglátogatott oldal betöltése

[ctx: @title:group]
en: On startup:
hu: Induláskor:

[ctx: @option:radio]
en: Always load this page:
hu: Mindig ezt az oldalt töltse be:

[ctx: @info]
en: Type a URL
hu: Írjon be egy URL-t

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
hu: Tartalomméretezés:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
hu: Rögzített méretarány:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
hu: Automatikus méretezés, ha a szélesség kisebb, mint

[ctx: @title:group]
en: Browser Settings:
hu: Böngészőbeállítások:

[ctx: @option:radio]
en: Private Browsing
hu: Privát böngészés

[ctx: @action:button]
en: Go Back
hu: Vissza

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
hu: Előre

[ctx: @action:button]
en: Go Home
hu: Kezdőlap

en: Open Default URL
hu: Alapértelmezett URL megnyitása

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
hu: Oldalbetöltés leállítása

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
hu: Oldal újratöltése

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
hu: Hivatkozás megnyitása böngészőben

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
hu: Felugró blokkolva

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
hu: Kattintson ide a következő blokkolt felugró megnyitásához:
    %1
