kdeplasma-addons - en to hu translation catalogue (19 entries)

[ctx: @title]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:label]
en: Username style:
hu: Felhasználónév stílusa:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
hu: Teljes név (ha elérhető)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
hu: Felhasználónév

[ctx: @title:label]
en: Show:
hu: Megjelenítés:

[ctx: @option:radio]
en: Name
hu: Név

[ctx: @option:radio]
en: User picture
hu: Profilkép

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
hu: Név és profilkép

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
hu: Speciális:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
hu: Technikai információk megjelenítése

en: You are logged in as <b>%1</b>
hu: Bejelentkezve, mint <b>%1</b>

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
hu: Nem használt

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
hu: a(z) %1. konzolon (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
hu: Váltás rá: %1

[ctx: @action]
en: New Session
hu: Új munkamenet

[ctx: @action]
en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

[ctx: Show a dialog with options to logout/shutdown/restart]
en: Show Logout Screen
hu: Kijelentkező képernyő megjelenítése

[ctx: @action:button @info:tooltip accessible]
en: Open user configuration
hu: Felhasználói beállítások megnyitása
