kdeplasma-addons - en to ia translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
ia: Scalar de contento:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
ia: Scala fixate

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
ia: Scalar automatic si largessa es in basso

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ia: Vade retro

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
ia: Vade avante

[ctx: @info]
en: Type a URL
ia: Typa un URL

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
ia: Stoppa cargar iste pagina

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
ia: Recarga iste pagina

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
ia: Aperi ligamine in Navigator...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ia: Copia adresse de ligamine

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
ia: Popup blocate

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
ia: Pulsa hic pro aperir le sequente popup  blocate:
    %1
