kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (15 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
id: Penampilan

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
id: Ukuran kisi:

en: Background:
id: LatarBelakang:

en: Color:
id: Warna:

en: Image:
id: Citra:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
id: Alur ke citra kustom...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
id: Pilih citra...

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
id: Pilihlah sebuah Citra

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
id: File-file Citra (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
id: Kartu:

en: Colored numbers:
id: Angka berwarna:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
id: Waktu: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
id: Kocok

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
id: Terpecahkan! Coba lagi.

en: Solve by arranging in order
id: Selesaikan dengan menggubah secara urut
