kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (37 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
id: Penampilan

en: Text font size:
id: Ukuran teks font:

en: Background color
id: Warna latarbelakang

en: A white sticky note
id: Sebuah catatan lekat putih

en: A black sticky note
id: Sebuah catatan lekat hitam

en: A red sticky note
id: Sebuah catatan lekat merah

en: An orange sticky note
id: Sebuah catatan lekat jingga

en: A yellow sticky note
id: Sebuah catatan lekat kuning

en: A green sticky note
id: Sebuah catatan lekat hijau

en: A blue sticky note
id: Sebuah catatan lekat biru

en: A pink sticky note
id: Sebuah catatan lekat jambon

en: A translucent sticky note
id: Sebuah catatan lekat translusen

en: A translucent sticky note with light text
id: Sebuah catatan lekat translusen dengan teks terang

en: Undo
id: Urung

en: Redo
id: Ulang

en: Cut
id: Potong

en: Copy
id: Salin

en: Paste
id: Tempel

en: Delete
id: Hapus

en: Clear
id: Bersihkan

en: Select All
id: Pilih Semua

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
id: Tebal

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
id: Miring

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
id: Garisbawahi

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
id: Coret

en: Discard this note?
id: Buang catatan ini?

en: Are you sure you want to discard this note?
id: Apakah kamu yakin ingin membuang catatan ini?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
id: Putih

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
id: Hitam

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
id: Merah

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
id: Jingga

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
id: Kuning

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
id: Hijau

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
id: Biru

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
id: Jambon

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent
id: Bening

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent Light
id: Bening Terang
