kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: General
id: Umum

[ctx: @action]
en: Paste
id: Tempel

en: Share
id: Bagikan

en: Drop text or an image onto me to upload it to an online service.
id: Letakkan teks atau citra ke aku untuk mengunggahnya ke sebuah layanan online.

en: Upload %1 to an online service
id: Unggahkan %1 ke sebuah layanan online

en: Sending…
id: Mengirim...

en: Please wait
id: Mohon tunggu

en: Successfully uploaded
id: Berhasil diunggah

en: Error during upload.
id: Error selagi unggah.

en: Please, try again.
id: Silakan coba lagi.

[ctx: @label:spinbox]
en: History size:
id: Ukuran riwayat:

[ctx: @option:check]
en: Copy automatically:
id: Salin secara otomatis:

en: Shares for '%1'
id: Membagikan untuk '%1'

en: The URL was just shared
id: URL yang baru saja dibagikan

[ctx: @option:check]
en: Don't show this dialog, copy automatically.
id: Jangan tampilkan dialog ini, salin secara otomatis.

[ctx: @action:button]
en: Close
id: Tutup
