kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
id: Umum

[ctx: @title:label]
en: Username style:
id: Gaya nama pengguna:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
id: Nama lengkap (jika tersedia)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
id: Nama pengguna log masuk

[ctx: @title:label]
en: Show:
id: Tampilkan:

[ctx: @option:radio]
en: Name
id: Nama

[ctx: @option:radio]
en: User picture
id: Gambar pengguna

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
id: Nama dan gambar pengguna

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
id: Tingkat lanjut:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
id: Tampilkan informasi sesi teknis

en: You are logged in as <b>%1</b>
id: Anda masuk sebagai <b>%1</b>

en: Current user
id: Pengguna saat ini

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
id: Tidak digunakan

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
id: pada %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
id: Ganti ke Pengguna %1

[ctx: @action]
en: New Session
id: Sesi Baru

[ctx: @action]
en: Lock Screen
id: Layar Kunci

[ctx: Show a dialog with options to logout/shutdown/restart]
en: Log Out
id: Keluar
