kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (26 entries)

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
id: Pemosisian:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
id: Diskalakan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
id: Dipusatkan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
id: Diubinkan

[ctx: @label:chooser]
en: Background color:
id: Warna latarbelakang:

[ctx: @title:window]
en: Select Background Color
id: Pilih Warna Latarbelakang

[ctx: @label:listbox]
en: Provider:
id: Penyedia:

[ctx: @label]
en: Today's picture:
id: Gambar hari ini:

[ctx: @label]
en: Title:
id: Judul:

[ctx: @label]
en: Author:
id: Pencipta:

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
id: Buka Folder Konten

[ctx: @info:whatsthis for a button]
en: Open the destination folder where the wallpaper image was saved.
id: Buka folder tujuan tempat citra wallpaper disimpan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Today's picture
id: Gambar hari ini

[ctx: @info:whatsthis]
en: Loading
id: Memuat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Unavailable
id: Tak tersedia

[ctx: @info:whatsthis for an image %1 title %2 author]
en: %1 Author: %2. Right-click on the image to see more actions.
id: %1 Pencipta: %2. Klik kanan pada gambar untuk melihat tindakan lainnya.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The wallpaper is being fetched from the Internet.
id: Wallpapernya sedang diambil dari Internet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Failed to fetch the wallpaper from the Internet.
id: Gagal mengambil wallpaper dari Internet.

[ctx: @action:inmenu wallpaper preview menu]
en: Save Image as…
id: Simpan Citra Sebagai…

[ctx: @info:whatsthis for a button and a menu item]
en: Save today's picture to local disk
id: Simpan gambar hari ini ke disk lokal

[ctx: @action:inmenu wallpaper preview menu, will open the website of the wallpaper]
en: Open Link in Browser…
id: Buka Link di Browser…

[ctx: @info:whatsthis for a menu item]
en: Open the website of today's picture in the default browser
id: Buka situs web gambar hari ini di browser baku

[ctx: @title:window]
en: Save Today's Picture
id: Simpan Gambar Hari Ini

[ctx: @label:listbox Template for file dialog]
en: JPEG image (*.jpeg *.jpg *.jpe)
id: Citra JPEG  (*.jpeg *.jpg *.jpe)

[ctx: @info:status after a save action]
en: The image was not saved.
id: Citra tidak disimpan.

[ctx: @info:status after a save action %1 file path %2 basename]
en: The image was saved as <a href="%1">%2</a>
id: Citra disimpan sebagai <a href="%1">%2</a>
