kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Creates Characters from :q: if it is a hexadecimal code or defined alias.
id: Ciptakan Karakter dari :q: jika itu adalah sebuah kode hexadecimal atau nama lain yang ditetapkan.

[ctx: Message that config is corrupted]
en: Config entries for alias list and code list have different sizes, ignoring all.
id: Seluruh konfig untuk daftar alias dan daftar kode yang memiliki perbedaan ukuran, abaikan semua.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, main)
en: Character Runner Config
id: Konfig Karakter Runner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigger)
en: &Trigger word:
id: &Kata pemicu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_alias)
en: Alias:
id: Nama lain:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_hex)
en: Hex code:
id: Kode hex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alias
id: Nama lain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Code
id: Kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addItem)
en: Add Item
id: Tambah Item

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteItem)
en: Delete Item
id: Hapus Item
