kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (17 entries)

[ctx: @title]
en: General
id: Umum

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum columns:
id: Kolom maksimum:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum rows:
id: Baris maksimum:

[ctx: @title:group]
en: Appearance:
id: Penampilan:

[ctx: @option:check]
en: Show launcher names
id: Tampilkan nama-nama peluncur

[ctx: @option:check]
en: Enable popup
id: Fungsikan sembulan

[ctx: @title:group]
en: Title:
id: Judul:

[ctx: @option:check]
en: Show:
id: Tampilkan:

[ctx: @info:placeholder]
en: Custom title
id: Judul kustom

en: Launch %1
id: Luncurkan %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Launcher…
id: Tambahkan Peluncur...

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Launcher…
id: Edit Peluncur...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Launcher
id: Hapus Peluncur

[ctx: @info]
en: Add launchers by Drag and Drop or by using the context menu.
id: Tambahkan peluncur dengan Seret dan Letakkan dengan menggunakan menu konteks.

en: Hide icons
id: Sembunyikan ikon

en: Show hidden icons
id: Tampilkan ikon tersembunyi

[ctx: @action]
en: Add Launcher…
id: Tambahkan Peluncur...
