kdeplasma-addons - en to id translation catalogue (8 entries)

en: spell
id: ejaan

en: Checks the spelling of :q:.
id: Periksa ejaan sebuah kata :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
id: Betul

en: Suggested term
id: Istilah yang disarankan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
id: Pengaturan Pemeriksa Ejaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
id: &Perlu kata pemicu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
id: &Kata pemicu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
id: Konfigurasikan Kamus…
