kdeplasma-addons - en to is translation catalogue (17 entries)

[ctx: @title]
en: General
is: Almennt

[ctx: @title:label]
en: Username style:
is: Stíll notandanafns:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
is: Fullt nafn (ef tiltækt)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
is: Innskráningarnafn

[ctx: @title:label]
en: Show:
is: Sýna:

[ctx: @option:radio]
en: Name
is: Nafn

[ctx: @option:radio]
en: User picture
is: Mynd notanda

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
is: Nafn og mynd

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
is: Ítarlegt:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
is: Sýna tæknilegar setuupplýsingar

en: You are logged in as <b>%1</b>
is: Þú ert skráð(ur) inn sem <b>%1</b>

en: Current user
is: Núverandi notandi

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
is: Ónotað

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
is: á %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
is: Skipta í notanda %1

[ctx: @action]
en: New Session
is: Ný seta

[ctx: @action]
en: Lock Screen
is: Læsa skjá
