kdeplasma-addons - en to is translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
is: Almennt

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum columns:
is: Hámarksfjöldi dálka:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum rows:
is: Hámarksfjöldi raða:

[ctx: @title:group]
en: Appearance:
is: Útlit:

[ctx: @option:check]
en: Show launcher names
is: Sýna heiti forritaræsa

[ctx: @option:check]
en: Enable popup
is: Leyfa sprettiglugga

[ctx: @title:group]
en: Title:
is: Titill:

[ctx: @option:check]
en: Show:
is: Sýna:

[ctx: @info:placeholder]
en: Custom title
is: Sérsniðinn titill

en: Launch %1
is: Keyra %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Launcher…
is: Bæta við ræsi...

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Launcher…
is: Breyta ræsi...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Launcher
is: Fjarlægja ræsi...

en: Quicklaunch
is: Flýtiræsing

[ctx: @info]
en: Add launchers by Drag and Drop or by using the context menu.
is: Bættu við ræsum með því að draga og sleppa eða í gegnum samhengisvalmyndina

en: Hide icons
is: Fela tákn

en: Show hidden icons
is: Sýna falin tákn

[ctx: @action]
en: Add Launcher…
is: Bæta við ræsi...
