plasma_applet_fifteenPuzzle - en to is translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
is: Útlit

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
is: Möskvastærð:

[ctx: @label:group radio button group]
en: Background:
is: Bakgrunnur:

[ctx: @label:chooser opens background color picker]
en: Color:
is: Litur:

[ctx: @label:chooser opens background image file picker]
en: Image:
is: Mynd:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
is: Slóð á sérvalda mynd...

[ctx: @action:button]
en: Choose image…
is: Velja mynd...

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
is: Veldu mynd

[ctx: @item:inlistbox file type category for file picker]
en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
is: Myndskrár (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

[ctx: @title:group formdata label]
en: Tile labels:
is: Flísamerkingar:

[ctx: @label:chooser opens label color picker]
en: Color:
is: Litur:

[ctx: @option:check]
en: Hide on image backgrounds
is: Fela á myndabakgrunnum

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
is: Tími: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
is: Stokka

[ctx: @info:status The number of moves made by the player so far]
en: Moves: %1
is: Umferðir: %1

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
is: Leyst! Reyndu aftur.

en: Fifteen Puzzle
is: Fimmtán púsl

en: Solve by arranging in order
is: Leystu með því að raða í rétta röð
