plasma_applet_binaryclock - en to is translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
is: Útlit

[ctx: @title:group The things being potentially shown are lights and seconds]
en: Show:
is: Sýna:

[ctx: @option:check]
en: Inactive lights
is: Óvirk ljós

[ctx: @option:check]
en: Seconds
is: Sekúndur

en: Use custom color for:
is: Nota sérsniðinn lit fyrir:

[ctx: @option:check]
en: Active lights
is: Virk ljós
