plasma_applet_binaryclock - en to it translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
it: Aspetto

en: Display:
it: Visualizza:

[ctx: @option:check]
en: Grid
it: Griglia

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
it: LED inattivi

[ctx: @option:check]
en: Seconds
it: Secondi

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
it: In formato BCD (decimale)

en: Use custom color for:
it: Usa colore personalizzato per:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
it: LED attivi
