plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Disk Quota
it: Quota disco

en: Please install 'quota'
it: Installa «quota»

en: Running quota failed
it: Esecuzione di quota non riuscita

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
it: %1: %2% utilizzato

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
it: %1 di %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
it: %1 liberi

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
it: Quota: %1% utilizzato

en: No quota restrictions found.
it: Non c'è alcuna limitazione di quota.

[ctx: @info:status]
en: No quota restrictions found
it: Non c'è alcuna limitazione di quota

[ctx: @info:status]
en: Quota tool not found
it: Strumento quota non trovato

[ctx: @info:usagetip]
en: Please install 'quota'
it: Installa «quota»
