plasma_applet_notes - en to ja translation catalogue (37 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ja: 外観

en: Text font size:
ja: フォントサイズ:

en: Background color
ja: 背景色

en: A white sticky note
ja: 白色の付箋

en: A black sticky note
ja: 黒色の付箋

en: A red sticky note
ja: 赤色の付箋

en: An orange sticky note
ja: オレンジ色の付箋

en: A yellow sticky note
ja: 黄色の付箋

en: A green sticky note
ja: 緑色の付箋

en: A blue sticky note
ja: 青色の付箋

en: A pink sticky note
ja: ピンク色の付箋

en: A translucent sticky note
ja: 半透明の付箋

en: A translucent sticky note with light text
ja: 明るい色のテキストの半透明の付箋

en: Undo
ja: 取り消し

en: Redo
ja: やり直し

en: Cut
ja: カット

en: Copy
ja: コピー

en: Paste
ja: 貼り付け

en: Delete
ja: 削除

en: Clear
ja: クリア

en: Select All
ja: すべて選択

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
ja: 太字

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
ja: 斜体

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
ja: 下線

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
ja: 取り消し線

en: Discard this note?
ja: この付箋を破棄しますか？

en: Are you sure you want to discard this note?
ja: 本当にこの付箋を破棄しますか？

[ctx: @item:inmenu]
en: White
ja: 白

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
ja: 黒

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
ja: 赤

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
ja: オレンジ

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
ja: 黄

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
ja: 緑

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
ja: 青

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
ja: ピンク

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent
ja: 半透明

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent Light
ja: 明るい半透明
