plasma_applet_timer - en to ja translation catalogue (26 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ja: 外観

[ctx: @title]
en: Predefined Timers
ja: プリセットタイマー

[ctx: @title]
en: Advanced
ja: 高度

[ctx: @title:label]
en: After timer completes:
ja: タイマーが完了したとき:

[ctx: @option:check]
en: Execute command:
ja: コマンドを実行:

[ctx: @title:label]
en: Display:
ja: 表示:

[ctx: @option:check]
en: Show title:
ja: タイトルを表示:

[ctx: @option:check]
en: Show seconds
ja: 秒を表示

[ctx: @title:label]
en: Notifications:
ja: 通知:

[ctx: @option:check]
en: Show notification text:
ja: 通知テキストを表示:

en: If you add predefined timers here, they will appear in plasmoid context menu.
ja: ここにプリセットタイマーを追加すると Plasmoid のコンテキストメニューに表示されます。

en: Add
ja: 追加

en: Scroll over digits to change time
ja: 数字をスクロールして時間を変更

en: Apply
ja: 適用

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: Delete
ja: 削除

en: %1 is running
ja: %1 は動いています

en: %1 not running
ja: %1 は動いていません

en: Remaining time left: %1 second | Remaining time left: %1 seconds
ja[0]: 残り時間: %1 秒

en: Use mouse wheel to change digits or choose from predefined timers in the context menu
ja: マウスホイールを使用して数字を変更するか、コンテキストメニューでプリセットタイマーから選択

en: Timer
ja: タイマー

en: Timer finished
ja: タイマー終了

[ctx: @action]
en: &Start
ja: 開始(&S)

[ctx: @action]
en: S&top
ja: 終了(&T)

[ctx: @action]
en: &Reset
ja: リセット(&R)
