plasma_applet_org.kde.plasma.userswitcher - en to ja translation catalogue (15 entries)

[ctx: @title]
en: General
ja: 一般

[ctx: @title:label]
en: Username style:
ja: ユーザ名スタイル:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
ja: フルネーム (利用可能な場合)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
ja: ログインユーザ名

[ctx: @title:label]
en: Show:
ja: 表示:

[ctx: @option:radio]
en: Name
ja: 名前

[ctx: @option:radio]
en: User picture
ja: ユーザ写真

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
ja: 名前とユーザ写真

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
ja: 高度:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
ja: 高度なセッション情報を表示する

en: You are logged in as <b>%1</b>
ja: <b>%1</b> としてログインしています

en: Current user
ja: 現在のユーザ

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
ja: 未使用

[ctx: @action]
en: New Session
ja: 新しいセッション

[ctx: @action]
en: Lock Screen
ja: ロックスクリーン
