plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Disk Quota
ja: ディスククォータ

en: Please install 'quota'
ja: 'quota' をインストールしてください

en: Running quota failed
ja: quota の実行に失敗しました

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
ja: %1: %2% 使用済み

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
ja: %2 中の %1

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
ja: %1 空き

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
ja: クォータ: %1% 使用済み

en: No quota restrictions found.
ja: クォータ制限が見つかりません。
