plasma_applet_comic - en to ja translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
ja: ストリップに移動…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
ja: 漫画のウェブサイトを訪問

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
ja: 新しいプラグインを次の間隔で確認:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
ja[0]: 分

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
ja: 新しいストリップのある次のタブ(&N)

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
ja: 最初のストリップに移動(&F)

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
ja: 現在のストリップに移動(&C)

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
ja: ストリップに移動…

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
ja: ショップのウェブサイトを訪問(&W)

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
ja: 名前を付けて漫画を保存(&S)…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
ja: 実際のサイズ(&A)

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
ja: 現在の位置を記憶する(&P)

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
ja: ストリップに移動

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
ja: ストリップ番号(&S):

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
ja: ストリップ ID:
