plasma_applet_org.kde.plasma.quicklaunch - en to ja translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
ja: 一般

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum columns:
ja: 最大列数:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum rows:
ja: 最大行数:

[ctx: @title:group]
en: Appearance:
ja: 外観:

[ctx: @option:check]
en: Show launcher names
ja: ランチャー名を表示

[ctx: @option:check]
en: Enable popup
ja: ポップアップを有効化

[ctx: @title:group]
en: Title:
ja: タイトル:

[ctx: @option:check]
en: Show:
ja: 表示:

[ctx: @info:placeholder]
en: Custom title
ja: カスタムタイトル

en: Launch %1
ja: %1 を起動

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Launcher…
ja: ランチャーを追加…

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Launcher…
ja: ランチャーを編集…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Launcher
ja: ランチャーを削除

en: Quicklaunch
ja: クイック起動

[ctx: @info]
en: Add launchers by Drag and Drop or by using the context menu.
ja: ドラッグ＆ドロップまたはコンテキストメニューを使用してランチャーを追加します。

en: Hide icons
ja: アイコンを隠す

en: Show hidden icons
ja: 隠したアイコンを表示

[ctx: @action]
en: Add Launcher…
ja: ランチャーを追加…
