plasma_applet_fifteenPuzzle - en to ja translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ja: 外観

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
ja: グリッドサイズ:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
ja: カスタム画像のパス…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
ja: 画像を選択

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
ja: 経過時間: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
ja: シャッフル

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
ja: クリア! もう一度試してください。

en: Fifteen Puzzle
ja: 15 ピースパズル

en: Solve by arranging in order
ja: 順番に並べて解く
