KDE 4 - en to nb translation catalogue (6 entries)

en: spell
nb: stav

[ctx: Spelling checking runner syntax, first word is trigger word, e.g. "spell".]
en: %1:q:
nb: %1 :q:

en: Checks the spelling of :q:.
nb: Sjekk skrivemåten for :q:.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
nb: Innstillinger for stavekontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
nb: K&rev utløserord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
nb: U&tløserord:
