plasma_applet_fifteenPuzzle - en to nl translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
nl: Rastergrootte:

[ctx: @label:group radio button group]
en: Background:
nl: Achtergrond:

[ctx: @label:chooser opens background color picker]
en: Color:
nl: Kleur:

[ctx: @label:chooser opens background image file picker]
en: Image:
nl: Afbeelding:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
nl: Pad naar eigen afbeelding…

[ctx: @action:button]
en: Choose image…
nl: Afbeelding kiezen…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
nl: Een afbeelding kiezen

[ctx: @item:inlistbox file type category for file picker]
en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
nl: Afbeeldingsbestanden (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

[ctx: @title:group formdata label]
en: Tile labels:
nl: Labels van tegels:

[ctx: @label:chooser opens label color picker]
en: Color:
nl: Kleur:

[ctx: @option:check]
en: Hide on image backgrounds
nl: Verbergen op afbeeldingsachtergronden

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
nl: Tijd: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
nl: Schudden

[ctx: @info:status The number of moves made by the player so far]
en: Moves: %1
nl: Zetten: %1

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
nl: Opgelost! Opnieuw proberen.

en: Fifteen Puzzle
nl: Vijftien-puzzel

en: Solve by arranging in order
nl: Oplossen door volgorde te sorteren
