plasma_applet_notes - en to nl translation catalogue (39 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Text font size:
nl: Tekengrootte van tekst:

en: A white sticky note
nl: Een witte plaknotitie

en: A black sticky note
nl: Een zwarte plaknotitie

en: A red sticky note
nl: Een rode plaknotitie

en: An orange sticky note
nl: Een oranje plaknotitie

en: A yellow sticky note
nl: Een gele plaknotitie

en: A green sticky note
nl: Een groene plaknotitie

en: A blue sticky note
nl: Een blauwe plaknotitie

en: A pink sticky note
nl: Een roze plaknotitie

en: A transparent sticky note
nl: Een transparante plaknotitie

en: A transparent sticky note with light text
nl: Een transparante plaknotitie met lichte tekst

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw doen

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste with Full Formatting
nl: Plakken met volledige opmaak

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
nl: Opmaak verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Clear
nl: Wissen

en: Select All
nl: Alles selecteren

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
nl: Vet

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
nl: Cursief

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
nl: Onderstrepen

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
nl: Doorstrepen

[ctx: @action:button pin popup for panel widget]
en: Keep Open
nl: Open houden

en: Discard this note?
nl: Deze notitie verwerpen?

en: Are you sure you want to discard this note?
nl: Wilt u deze notitie verwerpen?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
nl: Wit

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
nl: Zwart

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
nl: Rood

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
nl: Oranje

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
nl: Geel

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
nl: Groen

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
nl: Blauw

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
nl: Roze

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent
nl: Transparant

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent Light
nl: Transparant licht
