plasma_applet_notes - en to nn translation catalogue (40 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
nn: Utsjånad

en: %1pt
nn: %1 pt

en: Text font size:
nn: Skriftstorleik:

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: A white sticky note
nn: Ein kvit notatlapp

en: A black sticky note
nn: Ein svart notatlapp

en: A red sticky note
nn: Ein raud notatlapp

en: An orange sticky note
nn: Ein oransje notatlapp

en: A yellow sticky note
nn: Ein gul notatlapp

en: A green sticky note
nn: Ein grøn notatlapp

en: A blue sticky note
nn: Ein blå notatlapp

en: A pink sticky note
nn: Ein rosa notatlapp

en: A translucent sticky note
nn: Ein gjennomsiktig notatlapp

en: A translucent sticky note with light text
nn: Ein gjennomsiktig notatlapp med lys tekst

en: Undo
nn: Angra

en: Redo
nn: Gjer om

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Copy
nn: Kopier

en: Paste
nn: Lim inn

en: Paste with Full Formatting
nn: Lim inn med formatering

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
nn: Fjern formatering

en: Delete
nn: Slett

en: Clear
nn: Tøm

en: Select All
nn: Merk alt

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
nn: Halvfeit

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
nn: Kursiv

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
nn: Understreking

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
nn: Gjennomstreking

en: Discard this note?
nn: Vil du fjerna dette notatet?

en: Are you sure you want to discard this note?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna dette notatet?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
nn: Kvit

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
nn: Svart

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
nn: Raud

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
nn: Oransje

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
nn: Gul

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
nn: Grøn

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
nn: Blå

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
nn: Rosa

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent
nn: Gjennomsiktig

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent Light
nn: Gjennomsiktig lys
