kdeplasma-addons - en to nn translation catalogue (13 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
nn: Den julianske kalenderen

[ctx: @item:inlist]
en: Milankovic
nn: Den reviderte julianske kalenderen (Milanković)

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
nn: Den iranske kalenderen

[ctx: @item:inlist]
en: The Islamic Civil Calendar
nn: Den islamske kalenderen

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
nn: Den kinesiske kalenderen

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
nn: Den indiske nasjonalkalenderen

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
nn: Hebraisk kalender

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
nn: Kalendersystem:

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
nn: Dato-forskyving:

en: %1 day | %1 days
nn[0]: %1 dag
nn[1]: %1 dagar

[ctx: %1 Day number %2 Translated month name in Hebrew/Jewish calendar %3 Year number %4 Full date in Hebrew]
en: %1 %2, %3 (%4)
nn: %1. %2 %3 (%4)

[ctx: @label %1 day %2 month name in India National Calendar %3 year]
en: %1 %2, %3
nn: %1. %2 %3

[ctx: @label %1 day %2 month name %3 year]
en: %1 %2, %3
nn: %1. %2 %3
