plasma_applet_fifteenPuzzle - en to nn translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
nn: Rutenettstorleik:

en: Background:
nn: Bakgrunn:

en: Color:
nn: Farge:

en: Image:
nn: Bilete:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
nn: Adresse til sjølvvalt bilete …

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
nn: Vel bilete …

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
nn: Vel bilete

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
nn: Biletfiler (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
nn: Brikker:

en: Colored numbers:
nn: Farga tal:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
nn: Tid: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
nn: Stokk om

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
nn: Løyst! Prøv ein gong til.

en: Fifteen Puzzle
nn: Spelet femten

en: Solve by arranging in order
nn: Løys ved å flytta i rett rekkjefølgje
