plasma_applet_timer - en to nn translation catalogue (31 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @title]
en: Predefined Timers
nn: Ferdigdefinerte nedteljingar

[ctx: @title]
en: Advanced
nn: Avansert

[ctx: @action:button]
en: Pause Timer
nn: Set nedteljing på pause

[ctx: @action:button]
en: Start Timer
nn: Start nedteljing

[ctx: remaining time]
en: %1s | %1s
nn[0]: %1 s
nn[1]: %1 s

[ctx: @title:label]
en: After timer completes:
nn: Etter nedteljinga:

[ctx: @option:check]
en: Execute command:
nn: Køyr kommando:

[ctx: @title:label]
en: Display:
nn: Vising:

[ctx: @option:check]
en: Show title:
nn: Vis tittel:

[ctx: @option:check]
en: Show remaining time
nn: Vis tid att

[ctx: @option:check]
en: Show seconds
nn: Vis sekund

[ctx: @option:check]
en: Show timer toggle
nn: Vis pause/start-ikon

[ctx: @option:check]
en: Show progress bar
nn: Vis framdriftslinje

[ctx: @title:label]
en: Notifications:
nn: Varslingar:

[ctx: @option:check]
en: Show notification text:
nn: Vis varslingstekst:

en: If you add predefined timers here, they will appear in plasmoid context menu.
nn: Viss du legg ferdigdefinerte nedteljingar til her, vert dei viste i kontekst­menyen til elementet.

en: Add
nn: Legg til

en: Scroll over digits to change time
nn: Rull på siffera for å endra tid

en: Apply
nn: Bruk

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Edit
nn: Rediger

en: Delete
nn: Slett

en: %1 is running
nn: %1 køyrer

en: %1 not running
nn: %1 køyrer ikkje

en: Remaining time left: %1 second | Remaining time left: %1 seconds
nn[0]: Tid att: %1 sekund
nn[1]: Tid att: %1 sekund

en: Use mouse wheel to change digits or choose from predefined timers in the context menu
nn: Bruk musehjulet til å endra siffer, eller vel frå ferdiglaga nedteljarar i kontektmenyen

en: Timer
nn: Nedteljar

en: Timer finished
nn: Nedteljinga er ferdig

[ctx: @action]
en: S&top
nn: S&topp

[ctx: @action]
en: &Reset
nn: &Nullstill
