kdeplasma-addons - en to nn translation catalogue (31 entries)

[ctx: @title]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title]
en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @title:group]
en: Icon:
nn: Ikon:

[ctx: @option:radio]
en: Website's favicon
nn: Nettside-ikon

[ctx: @action:button]
en: Change Web Browser's icon
nn: Byt nettside-ikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
nn: Gjeldande ikon er %1. Trykk for å opna menyen for å endra ikonet eller tilbakestilla til standardikonet.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
nn: Ikonnamnet er «%1»

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
nn: Vel …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Web Browser
nn: Vel ikon for nettlesar

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
nn: Tilbakestill til standardikon

[ctx: @option:check]
en: Display Navigation Bar
nn: Vis navigasjonslinje

[ctx: @option:radio]
en: Load last-visited page
nn: Siste vitja side

[ctx: @title:group]
en: On startup:
nn: Ved oppstart:

[ctx: @option:radio]
en: Always load this page:
nn: Last alltid denne sida:

[ctx: @info]
en: Type a URL
nn: Skriv inn nettadresse

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
nn: Innhalds­skalering:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
nn: Fast skalering:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
nn: Automatisk skalering viss breidda er under

[ctx: @title:group]
en: Browser Settings:
nn: Innstillingar for nettlesar:

[ctx: @option:radio]
en: Private Browsing
nn: Privat nettlesing

[ctx: @action:button]
en: Go Back
nn: Gå tilbake

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
nn: Gå fram

[ctx: @action:button]
en: Go Home
nn: Gå heim

en: Open Default URL
nn: Opna standardside

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
nn: Stopp innlasting av sida

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
nn: Last sida på nytt

[ctx: @action:button keep this widget's pop-up open until explicitly dismissed]
en: Keep open
nn: Hald open

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
nn: Opna lenkje i nettlesar

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
nn: Kopier lenkjeadresse

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
nn: Sprettoppsvindauge blokkert

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
nn: Trykk her for å opna det blokkerte sprettoppvindauget:
    %1
