plasma_applet_fuzzy_clock - en to pa translation catalogue (42 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

[ctx: @title:group]
en: Font:
pa: ਫੋਂਟ:

[ctx: @option:check]
en: Bold text
pa: ਗੂੜ੍ਹੇ ਤਿਰਛੇ

[ctx: @option:check]
en: Italic text
pa: ਤਿਰਛੀ ਲਿਖਤ

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
pa: ਫ਼ੱਜ਼ੀਨੈਸ:

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
pa: ਦਰੁਸਤ

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
pa: ਫਜ਼ੀ

en: One o’clock
pa: ਇੱਕ ਵਜੇ

en: Five past one
pa: ਇੱਕ ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਜ ਮਿੰਟ

en: Ten past one
pa: ਇੱਕ ਵੱਜ ਕੇ ਦਸ ਮਿੰਟ

en: Quarter past one
pa: ਸਵਾ ਇੱਕ

en: Twenty past one
pa: ਇੱਕ ਵੱਜ ਕੇ ਵੀਹ ਮਿੰਟ

en: Twenty-five past one
pa: ਇੱਕ ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਚੀ ਮਿੰਟ

en: Half past one
pa: ਡੇਢ ਵਜੇ

en: Twenty-five to two
pa: ਦੋ ਵੱਜਣ ਲਈ ਪੰਚੀ ਮਿੰਟ ਬਾਕੀ

en: Twenty to two
pa: ਦੋ ਵੱਜਣ ਲਈ ਵੀਹ ਬਾਕੀ

en: Quarter to two
pa: ਪੌਣੇ ਦੋ

en: Ten to two
pa: ਦੋ ਵੱਜਣ ਲਈ ਦਸ ਮਿੰਟ

en: Five to two
pa: ਦੋ ਵੱਜਣ ਲਈ ਪੰਜ ਮਿੰਟ

en: Two o’clock
pa: ਦੋ ਵਜੇ

en: Five past two
pa: ਦੋ ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਜ ਮਿੰਟ

en: Ten past two
pa: ਦੋ ਵੱਜ ਕੇ ਦਸ ਮਿੰਟ

en: Quarter past two
pa: ਸਵਾ ਦੋ

en: Twenty past two
pa: ਦੋ ਵੱਜ ਕੇ ਵੀਹ ਮਿੰਟ

en: Twenty-five past two
pa: ਦੋ ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਚੀ ਮਿੰਟ

en: Half past two
pa: ਢਾਈ ਵਜੇ

en: Twenty-five to three
pa: ਤਿੰਨ ਵੱਜਣ ਲਈ ਪੰਚੀ ਮਿੰਟ ਬਾਕੀ

en: Twenty to three
pa: ਤਿੰਨ ਲਈ ਵੀਹ ਬਾਕੀ

en: Quarter to three
pa: ਪੌਣੇ ਤਿੰਨ

en: Dinner
pa: ਰਾਤ ਦਾ ਖਾਣਾ

en: Night
pa: ਰਾਤ

en: Early morning
pa: ਤੜਕੇ

en: Morning
pa: ਸਵੇਰੇ

en: Almost noon
pa: ਲਗਭਗ ਦੁਪੈਹਰ

en: Noon
pa: ਦੁਪੈਹਰ

en: Afternoon
pa: ਬਾਅਦ ਦੁਪੈਹਰ

en: Evening
pa: ਆਥਣ

en: Late evening
pa: ਦੇਰ ਆਥਣ

en: Start of week
pa: ਹਫ਼ਤੇ ਦਾ ਸ਼ੁਰੂ

en: Middle of week
pa: ਹਫ਼ਤੇ ਦਾ ਮੱਧ

en: End of week
pa: ਹਫ਼ਤੇ ਦਾ ਅੰਤ

en: Weekend!
pa: ਹਫ਼ਤੇ ਦੇ ਆਖੀਰੀ ਦਿਨ!
