plasma_applet_fifteenPuzzle - en to pl translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
pl: Rozmiar siatki:

en: Background:
pl: Tło:

en: Color:
pl: Barwa:

en: Image:
pl: Obraz:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
pl: Ścieżka do własnego obrazu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
pl: Wybierz obraz...

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
pl: Wybierz obraz

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
pl: Pliki obrazów (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
pl: Kafelki:

en: Colored numbers:
pl: Barwne liczby:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
pl: Czas: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
pl: Wymieszaj

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
pl: Rozwiązane! Spróbuj ponownie.

en: Fifteen Puzzle
pl: Piętnaście kawałków

en: Solve by arranging in order
pl: Rozwiąż poprzez ułożenie w odpowiednim porządku
