kdeplasma-addons - en to pt translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title]
en: General
pt: Geral

[ctx: @info]
en: Type a URL
pt: Escrever um URL

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
pt: Escala do conteúdo:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
pt: Escala fixa:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
pt: Escala automática se a largura for menor que

[ctx: @action:button]
en: Go Back
pt: Recuar

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
pt: Avançar

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
pt: Parar o Carregamento desta Página

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
pt: Recarregar esta Página

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
pt: Abrir a Ligação no Navegador

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
pt: Copiar o Endereço da Ligação

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
pt: Janela bloqueada

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
pt: Carregue aqui para abrir a seguinte página bloqueada:
    %1
