plasma_applet_fifteenPuzzle - en to pt translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
pt: Aparência

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
pt: Tamanho da grelha:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
pt: Localização da imagem personalizada…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
pt: Escolher uma Imagem

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
pt: Tempo: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
pt: Baralhar

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
pt: Resolvido! Tente de novo.

en: Fifteen Puzzle
pt: Puzzle dos Quinze

en: Solve by arranging in order
pt: Resolva ao organizar por ordem
