plasma_applet_org.kde.plasma.userswitcher - en to pt_BR translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
pt_BR: Geral

[ctx: @title:label]
en: Username style:
pt_BR: Estilo do nome do usuário:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
pt_BR: Nome completo (se disponível)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
pt_BR: Nome de autenticação

[ctx: @title:label]
en: Show:
pt_BR: Mostrar:

[ctx: @option:radio]
en: Name
pt_BR: Nome

[ctx: @option:radio]
en: User picture
pt_BR: Foto do usuário

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
pt_BR: Nome e foto do usuário

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
pt_BR: Avançado:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
pt_BR: Mostrar informações técnicas das sessões

en: You are logged in as <b>%1</b>
pt_BR: Você está autenticado como <b>%1</b>

en: Current user
pt_BR: Usuário atual

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
pt_BR: Não utilizado

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
pt_BR: em %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
pt_BR: Trocar para usuário %1

[ctx: @action]
en: New Session
pt_BR: Nova sessão

[ctx: @action]
en: Lock Screen
pt_BR: Bloquear tela

[ctx: Show a dialog with options to logout/shutdown/restart]
en: Log Out
pt_BR: Encerrar sessão
