plasma_applet_binaryclock - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
pt_BR: Aparência

en: Display:
pt_BR: Visualização:

[ctx: @option:check]
en: Grid
pt_BR: Grade

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
pt_BR: LEDs desligados

[ctx: @option:check]
en: Seconds
pt_BR: Segundos

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
pt_BR: No formato BCD (decimal)

en: Use custom color for:
pt_BR: Usar cor personalizada para:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
pt_BR: LEDs ativos
