plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

[ctx: @info:status]
en: No quota restrictions found
pt_BR: Nenhuma restrição de cota encontrada

[ctx: @info:status]
en: Quota tool not found
pt_BR: Ferramenta de cotas não encontrada

[ctx: @info:usagetip]
en: Please install 'quota'
pt_BR: Instale o programa 'quota'

en: Disk Quota
pt_BR: Cota de disco

en: Please install 'quota'
pt_BR: Instale o programa 'quota'

en: Running quota failed
pt_BR: Falha na execução do quota

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
pt_BR: %1: %2% utilizado

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
pt_BR: %1 de %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
pt_BR: %1 livres

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
pt_BR: Cota: %1% utilizado

en: No quota restrictions found.
pt_BR: Nenhuma restrição de cota encontrada.
