kdeplasma-addons - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title]
en: General
pt_BR: Geral

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
pt_BR: Escala de conteúdo:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
pt_BR: Escala fixa:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
pt_BR: Escala automática se a largura for menor que

[ctx: @action:button]
en: Go Back
pt_BR: Voltar

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
pt_BR: Avançar

[ctx: @info]
en: Type a URL
pt_BR: Digitar uma URL

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
pt_BR: Parar de carregar esta página

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
pt_BR: Recarregar esta página

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
pt_BR: Abrir link no navegador

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
pt_BR: Copiar endereço do link

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
pt_BR: Popup bloqueado

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
pt_BR: Clique aqui para abrir o seguinte popup bloqueado:
    %1
