kdeplasma-addons - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
pt_BR: Juliano

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
pt_BR: O calendário solar Hijri (persa)

[ctx: @item:inlist]
en: The Islamic Civil Calendar
pt_BR: O calendário civil islâmico

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
pt_BR: Calendário lunar chinês

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
pt_BR: Calendário nacional indiano

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
pt_BR: Calendário hebraico

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
pt_BR: Sistema de calendário:

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
pt_BR: Deslocamento de data:

en: %1 day | %1 days
pt_BR[0]: %1 dia
pt_BR[1]: %1 dias
