plasma_applet_fifteenPuzzle - en to ro translation catalogue (15 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ro: Aspect

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
ro: Dimensiune grilă:

en: Background:
ro: Fundal:

en: Color:
ro: Culoare:

en: Image:
ro: Imagine:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
ro: Cale spre imagine personalizată…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
ro: Alege imaginea…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
ro: Alege o imagine

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
ro: Fișiere cu imagini (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
ro: Dale:

en: Colored numbers:
ro: Numere colorate:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
ro: Timp: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
ro: Amestecă

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
ro: Rezolvat! Încercați din nou.

en: Solve by arranging in order
ro: Rezolvați prin aranjare în ordine
